Tříkráloví koledníci se chystají do ulic Otrokovic. Vybírat budou i na obnovu Charitního domova

Ilustrační foto

OTROKOVICE – Zazpívat koledu, přinést trochu radosti a vybrat peníze na dobrou věc, to je předsevzetí i otrokovických koledníků. Ti se do města a okolních obcí vydají už tuto sobotu. Očekávat je můžete mezi desátou a třetí.

Vybrané peníze pomohou potřebným přímo v regionu. „Z výtěžku loňské sbírky jsme například mohli pořídit našim seniorům na Charitním domově nové automaticky otevíratelné dveře na chodbě našeho domova. Díky vám, našim dárcům, jsme také mohli pomoci několika lidem z našeho okolí, kteří se ocitli v tíživé životní situaci,“ přiblížil asistent koordinátora sbírky pro Otrokovice Jan Žalčík.

Už teď je jasné, kam vybrané peníze poputují. Použijí se na inovaci interiéru Charitního domova, část výtěžku půjde na provoz Charitního šatníku a část bude určena i na přímou pomoc konkrétním lidem z blízkého okolí.

Jan Žalčík také radí, jak bezpečně rozeznat skutečné koledníky od podvodníků. „Pravý koledník Charity Česká republika se může prokázat kolednickou průkazkou a úředně zapečetěnou pokladničkou. Pokud někdo tvrdí, že koleduje ve jménu Charity ČR ve prospěch Tříkrálové sbírky a nesplňuje výše uvedené, pokládáme ho za falešného koledníka. V takovém případě

mu prosím nepřispívejte a kontaktujte místní charitu nebo tks@charita.cz,“ upozornil Žalčík.