V krajské metropoli řádili sprejeři. Policie žádá o pomoc

V Českých Budějovicích řádili sprejeři. Nepoznáváte osoby na snímcích? (zdroj Policie ČR)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Policisté z krajské metropole žádají veřejnost o pomoc. Od začátku prosince loňského roku totiž vyšetřují případ sprejerství. V souvislosti s tím dnes zveřejnili také fotografie osob, které podle všeho budovy poničily nápisy.

K tomuto činu došlo 7. prosince 2019 v Českých Budějovicích. „Neznámý pachatel v době okolo jedné hodiny noční v ulici Česká nastříkal na fasádu domu čísla popisného 62 černou, stříbrnou a bílou barvou nečitelný nápis o rozměru 150 krát 550 centimetrů, dále pak na fasádu domu čísla popisného 64 nastříkal další nečitelný nápis o rozměru 75 x 50 centimetrů,“ uvedla policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová. Celková škoda, kterou svým jednáním způsobil, dosáhla výše 7 000 korun.

Policistům se provedeným šetřením podařilo zajistit fotografie z kamerového záznamu, na kterém jsou zachyceny dvě osoby – muž a pravděpodobně žena. „Pokud poznáváte osoby na fotografiích, kontaktujte policisty na čísle 974 226 700 nebo přímo na linku 158,“ žádá policejní mluvčí.

Policisté zveřejnili také popis osob. „Muž na fotografii byl oblečený do dlouhých kalhot světlé barvy a do tmavé péřové bundy, měl zimní čepici tmavé barvy, na nohou černobílé boty a na zádech batoh tmavě šedé barvy,“ sdělila Schwarzová. Druhá osoba je s největší pravděpodobností žena. „Ta měla oblečenou zimní bundu světlé barvy, světlé dlouhé kalhoty a tmavé zimní kotníkové boty, na hlavě měla nasazenou čepici s předním kšiltem světlé barvy. Na zádech nesla batoh tmavé barvy a přes rameno měla zavěšenou tašku černé barvy,“ dodala policejní mluvčí.