Film, který se točil v Olomouci, vstoupí do kin už v lednu

OLOMOUC – Ve čtvrtek 9. ledna měla v Olomouci předpremiéru nová komedie Miloslava Šmídmajera, tedy v místě, kde se natáčela. Do kin film vstoupí 16. ledna.

Případ mrtvého nebožtíka je snímek, který je parodií na domácí i zahraniční kriminálky a natáčel se v Olomouci. Filmový štáb v ulicích i parcích hanácké metropole natáčel během loňského léta. Natáčelo se i v Konviktu, Norské a Fischerově ulici nebo v činžáku naproti hotelu Palác na třídě 1. máje. Mezi herci se najdou známá jména jako David Novotný, Martin Pechlát, Miroslav Táborský, Milan Šteindler, Eva Holubová, Martin Myšička, Anna Polívková, Lenka Krobotová nebo Klára Issová.

Na vznik filmu přispělo olomoucké hejtmanství více než čtvrt milionem korun. „Finanční pomoc filmovým štábům je pro nás jednou z možností, jak podpořit cestovní ruch v regionu. Filmový turismus, tedy výlety do míst, kde se natáčely populární filmy a televizní seriály, je v posledních letech stále oblíbenější a láká k nám nové návštěvníky,“ řekl uvolněný člen Zastupitelstva Olomouckého kraje pro oblast vnějších vztahů a cestovního ruchu Vladimír Lichnovský.

Olomoucký kraj pomáhá filmařům už od roku 2016. V minulosti podpořil třeba vznik snímku Případy Jáchyma Semiše: Dóm Přízraku nebo komponovaného televizního dokumentu Barokní velmož Lichtenstein-Castelcorno.