Noční vlak z Brna do Třebíče bude opět jezdit i v pracovní dny

Noční vlak z Brna do Třebíče bude jezdit i v pracovních dnech. Foto ilustrační

TŘEBÍČ – Po náročných jednáních představitelů Třebíče se zástupci Kraje Vysočina padlo ve druhém lednovém týdnu rozhodnutí, že noční vlak z Brna do Třebíče bude jezdit také v pracovní dny. Aktuálně jezdí spoj 4840 ve 22:44 z Brna do Třebíče pouze o víkendech, tedy v pátek a v sobotu.

„Ke změně dojde při nejbližší celostátní změně jízdních řádů,“ potvrdil starosta Třebíče Pavel Pacal a dodal, že díky racionální argumentaci a konstruktivnímu přístupu vedení města i snahy Kraje Vysočina hledat řešení nastalé situace, bude spoj obnoven, jakmile se vyřídí veškeré náležitosti s Českými drahami a Správou železniční dopravní cesty. Spoj bude zahrnovat i obratový vlak, který z Třebíče do Brna odjíždí ve 4:23.
„Kromě Třebíče budou mít obnovené spojení s Brnem například i cestující ze stanice ve Vladislavi. Stejně jako u jiných spojů je pro budoucí existenci celotýdenního nočního vlaku nutný zájem cestujících,“ uvedl Pavel Bartoš, koordinátor projektu Veřejná doprava Vysočiny.

Rekonstrukce výpravní budovy železniční stanice v Třebíči

V nejbližších dnech také začnou stavební práce na rekonstrukci výpravní budovy železniční stanice v Třebíči. Po dokončení prací budou cestující využívat rozšířené, moderní zázemí výpravní haly, která se zároveň posune blíž podchodu a autobusovým stanovištím. Modernizace se dočkají také toalety a zázemí pro zaměstnance.