Do sociálních bytů se už stěhují první obyvatelé

Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay.com

BRNO – Byty z projektu „Rekonstrukce 30 bytů pro sociální bydlení“ už má své obyvatele, kapacita je už skoro naplněna. Byty poskytla městská část Brno – Střed a jedná se o bydlení v ulicích Bratislavská, Cejl, Koliště, Křídlovická, Plynárenská, Příční, Přízova, Rumiště, Stará, Špitálka a Václavská. Stavební práce začaly v červenci 2018 a skončily v září 2019. Náklady byly více než 28 milionů korun, dotace by mohla činit až 90%.

„Byty jsme využili v rámci projektu Pilotní testování Koncepce sociálního bydlení v Brně. Novou šanci do života tak dostali lidé žijící do té doby na ulici, v noclehárnách nebo azylových domech,“ popsal náměstek primátorky Robert Kernd. Kromě sociálního bydlení je k dispozici i pomoc sociálních pracovníků, tato kombinace povede ke snížení sociálního vyloučení, stabilizaci financí nebo zlepšení přístupu k zdravotní péči.

Rada města Brna na svém dnešním jednání schválila dokument, který je podmínkou pro získání dotace z Integrovaného regionálního operačního programu. Ta by mohla být vyplacena v dubnu tohoto roku, Brno se také zaváže na dobu 20 let k provozu bytů jako sociálních.