Močil před tramvají, bránil jí v průjezdu a pak napadl strážníka. Jak asi opilec skončil?

Ilustrační foto. Zdroj: MP Praha

PRAHA – Na pražském Smíchově si hlídka strážníků všimla opilého muže, na kterého zvonila tramvaj. Vůbec mu to nevadilo a ještě před ní vykonal malou potřebu. Nakonec se ještě vrhl na strážníka a tak dostal klepeta.

„Muže, který močil na tramvajový pás a překážel v jízdě tramvaji, si včera večer všimla hlídka strážníků ve Štefánikově ulici na Smíchově. Po výzvě, aby muž zanechal svého protiprávního jednání, strážníci muži pomohli přejít na chodník,“ uvedla dnes mluvčí pražských strážníků Jiřina Ernestová. Silná opilost muže byla příčinou, že ho strážníci museli podpírat, aby neupadl na zem. A protože nebyl opilec schopen prokázat svoji totožnost, rozhodli se strážníci, že ho předvedou na nedalekou služebnu státní policie.

„Na přechodu se však muž prudce otočil a udeřil jednoho ze strážníků pěstí do obličeje,“ doplnila mluvčí. Druhý ze strážníků na nic nečekal a zkušenými chvaty a hmaty útočníka svedl na zem, nasadil mu pouta a přivolal autohlídku strážníků. Ti pak agresora převezli na policejní stanici. Napadený strážník nedbal bolesti, pokračoval ve službě a nevyžadoval lékařské ošetření. Podezřením ze spáchání trestného činu se nyní zabývají republikoví policisté.