Na silnicích v Olomouckém kraji loni zemřelo 34 lidí, říká policejní statistika

OLOMOUC – Krajské ředitelství policie Olomouckého kraje zveřejnilo statistiku dopravních nehod v loňském roce. Zatímco dopravní policie loni šetřila v Olomouckém kraji o pět procent více dopravních nehod než v roce tak 2018, usmrcených ve srovnání s předchozím rokem ubylo. Přesto při nehodách v kraji zahynulo 34 lidí.

Za loňský rok dopravní policie v Olomouckém kraji šetřila 5.508 dopravních nehod. V porovnání s rokem 2018 je to o 257 případů více, to znamená nárůst o 5 procent.  Počet nehod se od roku 2010 trvale zvyšuje. Při těchto nehodách bylo loni usmrceno 34 osob, což je o jednoho usmrceného méně než v předcházejícím roce. Dále bylo těžce zraněno 103 osob (o 10 více než v předchozím roce) a lehce zraněno 1.382 osob (o 104 méně než v předchozím roce).

Ze 34 usmrcených osob bylo 14 řidičů, 4 spolujezdci, 5 motorkářů, 3 cyklisté a 8 chodců. Nejvíce nehod se stalo v pondělí a v pátek, nejméně naopak v sobotu a v neděli. Nejčastější příčinou dopravních nehod byl nesprávný způsob jízdy, dále nepřiměřená rychlost a nedání přednosti v jízdě. Nejtragičtější nehodou loňského roku se stala nehoda, která se stala 11. července na silnici u Dubu nad Moravou, při které zemřely tři osoby a pět bylo lehce zraněno. K nehodě došlo v důsledku špatného předjíždění. Na pokutách loni policisté na silnicích v Olomouckém kraji vybrali 14 131 700 korun.

O těchto statistikách informoval vedoucí odboru služby dopravní policie Dušan Věženský z Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.