V Brně se uskuteční veletrhy REGIONTOUR a GO

Zdroj: bvv.cz

BRNO – Veletrhy budou na výstavišti otevřeny od čtvrtka 16. ledna do neděle 19. ledna, přičemž čtvrtek je určen odborníkům, ostatní dny jsou pro veřejnost. Veletrh REGIONTOUR je prezentační platformou potenciálu cestovního ruchu v regionech, veletrh GO pak představuje tuzemské i zahraniční cestovní kanceláře a agentury.Na výstavišti se také v jednom stánku představí Brno a Jihomoravský kraj.

Jedním z hlavních témat bude letos pro Brno výročí. „Rok 2020 se v Brně ponese v duchu dvou významných výročí. Prvním je 150 let od chvíle, kdy se v Brně narodil Adolf Loos, jeden ze zakladatelů moderní architektury. Tím druhým pak výročí 90 let od dokončení stavby světoznámé funkcionalistické vily Tugendhat,“ zve primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Jihomoravský kraj se i letos bude prezentovat netradičně, tedy „z jiného úhlu“. Skrze své destinační organizace bude lákat do méně známých míst i do těch oblíbených, avšak netradiční formou. Program na stánku nabídne kvízy a soutěže o zajímavé ceny, ochutnávky piva a vína, s tematickými pořady se představí VIDA! science centrum a virtuální realitu zprostředkuje Zoo Brno. Chybět nebude ani hudební doprovod.

Návštěvníkům se také představí Dopravní podnik města Brna, Národní divadlo Brno a také partnerská města Brna: Charkov, Kaunas, Poznaň, St. Pölten, Stuttgart a Lipsko.  Veletrhy se uskuteční v pavilonu F a P, chybět nebude ani veletrh GO KAMERA, který připomene stoleté výročí cestovatele Miroslava Zikmunda. Partnerskou zemí veletrhů je Thajsko.

Novinkou je festival GO TO FOODPARK s podtitulem Ochutnej svět, kdy návštěvníkům nabídne ochutnávky a kulinářské show. Představí se 35 podniků z průvodce Lukáše Hejlíka, chybět nebude ani rekordman Jaroslav Němec, který se popasuje s kilovým hamburgerem a nejsmradlavější rybou na světě.