Zapojujete se do jarního úklidu Vysočiny? Pak zbystřete, registrace už odstartovala

Až do konce února se můžete registrovat do jarního úklidu Čistá Vysočina. Foto ilustrační

VYSOČINA – Letos už po dvanácté se chystá osvětová akce Čistá Vysočina spojená s jarním úklidem přírody. Dobrovolníci, kteří chtějí přispět ke zkrášlení našeho kraje, se už teď mohou přihlašovat prostřednictvím elektronického formuláře na krajském webu, a to až do konce února.

„Čistá Vysočina je tradiční akcí a probíhá po celém kraji. Na sběru odpadků se podílejí obce, neziskové organizace, školy, firmy ale i skupiny jednotlivců. Pro letošek jsme připravili několik novinek, například nově si mohou školy a školky, ale i ostatní skupiny, požádat o dětské reflexní vesty. Děkujeme všem, kteří se k nám připojí a pomohou ke zkrášlení prostředí, ve kterém společně žijeme,“ uvedl Martin Hyský, politik projektu Zdravý Kraj Vysočina a místní Agenda 21. Sběr odpadků probíhá především v okolí silnic na Vysočině a na veřejných prostranstvích v obcích a městech.

Čista Vysočina letos připadne na termín od 6. do 19. dubna a opět se spojí s kampaní Den Země, který si celosvětově připomínáme 22. dubna. Od roku 2016 se akce zúčastnilo aktivně vždy přes 22 tisíc dobrovolníků, kteří sesbírali 73 a 104 tunami odpadků.
Více informací najdete na webu, kde je také k dispozici přihlašovací formulář, který je nutné vyplnit, abyste se mohli do akce zapojit. Navíc tu najdete i aktuální mapu znázorňující už nahlášené lokality.