Zledovatělé silnice v našem kraji připravily řidičům horké chvíle!

PLZEŇSKÝ KRAJ – Na mnoha místech našeho kraje dnes ráno znepříjemnily život řidičům, kteří usedli za volant, zledovatělé silnice. Tato situace vyžadovala opatrnou jízdu, bohužel i tak ne každému se podařilo dorazit do svého cíle.

Těsně před sedmou hodinou ráno dnes došlo v Kyšicích v Ejpovické ulici k nehodě dvou osobních aut. Údajně do sebe čelně nárazila. „Z místa nehody sanitka transportovala asi dvaatřicetiletou ženu s lehkým zraněním do FN Plzeň,“ potvrdila pracovnice záchranky Andrea Divišová.

Přibližně ve stejnou dobu došlo na přivaděči k dálnici D5 na úrovni sjezdu na Kyšice k dopravní nehodě čtyř osobních aut. Jedno vozidlo skončilo v odstavném pruhu, zbylá tři v pruhu levém. „Na místě zasahovala záchranka, ale nikdo z účastníků naštěstí nevyžadoval transport do nemocnice,“ uvedla Andrea Divišová.

Do nepříjemné situace se dostal i silničářský sypač. „Auto těsně za Třebýcinkou ve směru na Červené poříčí zapadlo do příkopu a musel pro něho přijet vyprošťovací vůz ze stanice Košutka,“ informoval mluvčí hasičů Petr Poncar.

Krátce před devátou hodinou ráno se mezi Dolní Lukavicí a Přešticemi přihodila dopravní nehoda osobního auta. „Vozidlo bylo převrácené na boku. Hasiči vyprostili jednu osobu bez viditelných známek zranění,“ uvedl mluvčí hasičů. „Řidič jel ve směru od Dolní Lukavice na Přeštice, kdy dle všeho vlivem povětrnostních podmínek dostal smyk a havaroval do silničního příkopu. Alkohol byl na místě vyloučen dechovou zkouškou,“ konstatovala policejní mluvčí Ivana Jelínková. „Z místa nehody byl do FN Plzeň transportován pětaosmdesátiletý muž na pozorování,“ doplnila Andrea Divišová.

Zdroj: HZS