Na dálnici D1 u Humpolce mohou řidiči využít zmodernizovanou odpočívku

U Humpolce můžete využít nově zrekonstruovanou odpočívku. Foto ilustrační

HUMPOLECKO – Ředitelství silnic a dálnic se nechalo slyšet, že jedním z důležitých úkolů je zajistit u dálnic dostatečný počet míst, kde mohou řidiči nejen kamionů, ale také osobních aut bezpečně parkovat a odpočinout si. Nově proto nechalo zrekonstruovat odpočívku na dálnici D1 u Humpolce, na kilometru 88,3 vlevo.

Dělníci odpočívku rozšířili, a tím zvýšili počet parkovacích stání. Zatímco v minulosti se sem vešlo 11 nákladních aut a 20 osobních vozidel, nově tu zaparkuje o 8 náklaďáků víc a své místo tu najdou čtyři autobusy, tři obytné přívěsy a 31 osobních aut. Původní kapacita přes třicet míst se tak zvýšila na 57 míst.

Součástí rekonstrukce byla úprava inženýrských sítí, nové je osvětlení s led svítidly a úprav doznaly také chodníky včetně nového mobiliáře. Modernizací prošel místní kamerový systém a novinkou je zpomalení vjezdu aut na odpočívku, což přispěje ke zvýšení bezpečnosti provozu. Příjemnou novinkou je výsadba nových stromů a keřů.
Zmodernizovaná odpočívka slouží od závěru minulého roku a státní kasu, respektive Ředitelství silnic a dálnic vyšla na bezmála 42 milionů korun.