Policisté se chystají na neukázněné řidiče na Šumavě!

Ilustrační fotografie, zdroj: pixabay.com

PLZEŇSKÝ KRAJ – V poslední době byly zaznamenány případy, kdy si motoristé pletou silnice na Šumavě se závodní dráhou. V zimní sezóně je situace o to závažnější, protože se zde pohybuje mnoho turistů a lyžařů.

Policisté Krajského ředitelství policie Plzeňského a Jihočeského kraje proto budou dohlížet na bezpečnost silničního provozu na šumavských silnicích, zejména v okolí Modravy. Přes den, ale i v nočních hodinách se zaměří zejména na dodržování povolené rychlosti a zda řidiči před jízdou nepožili alkoholické či omamné a psychotropní látky.

Každý řidič by si měl uvědomit, že bezohlednou jízdou neriskuje jen život svůj, ale i ostatních účastníků silničního provozu. Na Šumavě se pohybuje mnoho turistů, zejména pěších, a proto je na místě jezdit v turistických oblastech velmi obezřetně a snažit se předvídat.  Obzvláště v zimě, kdy se na silnicích může objevit sníh či námraza. „Z praxe víme, že někteří motoristé využívají právě sněhové pokrývky k tomu, aby si mohli vyzkoušet adrenalinovou jízdu na silnicích. A tomu chceme zabránit. Samozřejmě pravidla ale musí dodržovat i chodci či cyklisté. Důležité také je, aby byli dobře vidět. Proto je nutné použití reflexních prvků či osvětlení,“ vysvětluje policejní mluvčí Martina Korandová.

Starosta obce Modrava Antonín Schubert závěrem dodává: „Nezodpovědnost řidičů, kteří si pletou zdejší silnice se závodní dráhou, podtrhuje fakt, že ke svým zálibám využívají centrální území šumavského národního parku, kde se přirozeně předpokládá, že budou mít lidé i příroda ve večerních a nočních hodinách klid. Rychlou a nezvladatelnou jízdnou tak hrozí nejenom střety s lidmi, kteří čím dál více využívají večerní a noční čas k turistice, ale také se zvířecími obyvateli šumavské přírody, včetně těch nejpřísněji chráněných.“