Bojíte se v Prostějově? Právě pro vás je určený dotazník, který mapuje místa strachu

PROSTĚJOV – Dotazník, který má zmapovat takzvaná místa strachu v jednotlivých městech Olomouckého kraje je součástí projektu „Inovace prevence kriminality ve městech Olomouckého kraje založená na mapování míst strachu“. Nyní je na webu dostupný dotazník, kam můžete zaznamenat místa v Prostějově, kde se necítíte zcela bezpečně.

V článku z 8. ledna jsme vás informovali o možnosti zaznamenat tato místa strachu na mapě Přerova. Dotazník pro obyvatele Prostějova je dostupný zde. Součástí dotazníku je i mapa, do níž mají zájemci možnost zaznačit místa, jimiž se bojí procházet. A kromě navolených otázek se mohou i volně rozepsat, kdo nebo co je příčinou jejich strachu či nejistoty. Nabízí se tam i porovnání, kde se lidé báli před deseti lety a kde se bojí dnes.

Smyslem dotazníku je zmapovat místa strachu, která zaznamenají samotní občané žijící v daných lokalitách. Tato data budou posléze transformována do interaktivní mapy znázorňující místa strachu. Dotazník je součástí projektu, který v jednotlivých městech kraje realizuje Katedra geografie Univerzity Palackého v Olomouci ve spolupráci s Krajským úřadem Olomouckého kraje.