Na svědka vytáhl šroubovák, policie jej nakonec dopadla

Ilustrační foto: T. Branda.

OSTRAVA – Ostravští policisté mají jasno v tom, kdo se třetího ledna dopustil trestného činu a svědka ohrožoval na zdraví šroubovákem. Podrobnosti v článku.

Je noc třetího ledna a dvacetiletý mladík se pokouší vloupat do zaparkovaného vozidla v Moravské Ostravě. Bohužel, pachatel byl vyrušen svědky. Před jedním ze svědků se pachatel bránil šroubovákem, následně se mu podařilo prchnout neznámo kam. Duchapřítomní svědci zavolali policii, která pachatele později vypátrala a zadržela.

Jedná se o „zkušeného“ loupežníka, který se již čtyřikrát vloupal do různých vozidel a odcizil věci v hodnotě 70 000 korun. Některé ze skutků zadržený dvacetiletý mladík spáchal se svým 34 letým komplicem, jiné krádeže provedl s dalším dvacetiletým mužem.

„Práce kriminalistů na případu nekončí, stále probíhají úkony a není vyloučeno rozšíření trestního stíhání pro další trestnou činnost, především vloupání do vozidel,“ uvádí Soňa Štětínská z oddělení tisku.

Dvacetiletý mladík je obviněn z přečinů krádeže, poškození cizí věci, ublížení na zdraví ve stadiu pokusu a výtržnictví. Pachateli hrozí odnětí svobody v rozmezí od 6 měsíců do tří let.