Auto na střeše a srážka dodávky s náklaďákem. I takový byl pátek na silnicích v kraji

Foto: Při nehodě u Nedakonic zůstala v autě zaklíněná spolujezdkyně. Zdroj: HZS Zlínského kraje

ZLÍNSKÝ KRAJ – Namrzlé vozovky dnes dopoledne komplikovaly dopravu ve Zlínském kraji. Hasiči tak museli vyjíždět hned k několika nehodám a došlo i na zranění. Odpoledne pak pomáhali s následky střetu na Uherskohradišťsku, kde v dodávce zůstala zaklíněná spolujezdkyně.

Nízké teploty a mráz potrápil řidiče ve Valašských Kloboukách, který dopoledne havaroval v místní části Lipina. S autem skončil v poli na střeše. Hasiči z Klobouk pomohli zraněnému řidiči, kterého pak předali do péče záchranářům. „Dále hasiči u vozidla provedli protipožární opatření, zasypali sorbentem uniklé provozní kapaliny a v místě nehody usměrňovali kyvadlově dopravu. Po přetočení vozidla zpět na kola a jeho odstranění z cesty, hasiči uklidili vozovku a vrátili se zpět na svou stanici,“ popsala zásah mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Vážná nehoda se odehrála po půl jedné odpoledne u Nedakonic na Uherskohradišťsku. Střetla se tam dodávka s nákladním autem. „Po nehodě v dodávce zůstala zaklíněna zraněná spolujezdkyně. Oba řidiči vyvázli bez zranění. Hasiči po příjezdu na místo nehody ihned s pomocí hydraulického vyprošťovacího nářadí ženu z vraku vozidla vyprostili a předali do péče záchranářům,“ sdělila Javoříková.

Řidiči z dodávky poskytli také nezbytnou psychickou pomoc. U obou aut pak provedli protipožární opatření a odpojili autobaterie. „Příčinu nehody šetří státní policisté,“ dodala Javoříková.

Foto: Ráno způsobovala komplikace namrzlá vozovka. Řidič ve Valašských Kloboukách skončil s autem na střeše. Zdroj: HZS Zlínského kraje
Zdroj: HZS Zlínského kraje
Zdroj: HZS Zlínského kraje
Zdroj: HZS Zlínského kraje