Čtveřice mladíků kradla v Otrokovicích nářadí a alkohol. Nakonec si troufli na auto

Ilustrační foto

OTROKOVICE – Čtyři mladí zloději ve věku od devatenácti do čtyřiadvaceti let řádili na přelomu roku v okolí Otrokovic. Ze tří prodejen si odnesli nářadí a alkohol, nakonec se vloupali do areálu firmy v Napajedlech, odkud ukradli služební Seat. „Všem obviněným hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody na dva, respektive tři roky v závislosti na tom, zda již za obdobnou trestnou činnost byli v minulosti potrestaní. Oba nejmladší jsou stíhaní také za neoprávněné užívání cizí věci,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková, která dnes o případu informovala.

První krádež podnikli společně. Z prodejny v Otrokovicích vzali nářadí za více než jedenáct tisíc korun, ze dvou prodejen si pak odnesli tvrdý alkohol za tři tisíce. V obou případech je zastavil bezpečnostní pracovník.

Posledního kousku se dva nejmladší z nich dopustili 14. ledna v noci, kdy se zmocnili zaparkovaného Seatu v areálu firmy v Napajedlech a odjeli. „Ráno si odcizeného vozidla jedoucího směrem do Otrokovic všiml jeden ze zaměstnanců firmy, který jel v protisměru. Se svým vozidlem se otočil, zavolal na policii a odcizené vozidlo dohnal na čerpací stanici. Dal se s pasažéry do řeči a sdělil jim, že vozidlo ukradli z jejich firmy,“ popsala Kozumplíková.

Nato se oba zloději dali na útěk. Nakonec je ale policisté dopadli v Pohořelicích. „Zpočátku zapírali, ale nakonec se k odcizení vozidla přiznali. U dvacetiletého řidiče byla zkouška na přítomnost drog pozitivní, lékařské vyšetření, které by stanovilo množství drog v organismu, odmítl. Policisté navíc zjistili, že není držitelem řidičského průkazu,“ dodala Kozumplíková. Auto bylo posléze vráceno jednateli firmy, ovšem se škodou na čelním skle za čtyři tisíce.

Nejstarší z obviněných už stihl do rejstříku nastřádat devět záznamů, především za krádeže. Pouze nejmladší z nich má čistý trestní rejstřík. „Řidič, který řídil pod vlivem drog, byl již jako mladistvý potrestaný za násilný trestný čin. A poslední z obviněných má v rejstříku trestů dva záznamy pro majetkovou trestnou činnost,“ uzavřela Kozumplíková.