Meteorologové vydali výstrahu před ledovkou. Víme, kde si dát pozor!

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

JIHOČESKÝ KRAJ – Český hydrometeorologický ústav vydal na víkend výstrahu před ledovkou. Kde všude to bude v Jihočeském kraji podle meteorologů klouzat a odkdy výstraha začne platit, se dozvíte v následujících řádkách.

Výstraha vejde v platnost v sobotu 18. ledna 2020 v jednu hodinu v noci a platná je až do zítřejší čtrnácté hodiny odpolední. „Ledovka se může tvořit v důsledku mrznoucího deště,“ uvádí meteorologové. Pozor by si měli dát řidiči a chodci v Blatné, Českých Budějovicích, Českém Krumlově, Jindřichově Hradci, Kaplici, Milevsku, Písku, Prachaticích, Soběslavi, Strakonicích, Táboře, Trhových Svinech, Třeboni, Týně nad Vltavou, Vimperku a Vodňanech.

Hrozí problémy v dopravě a s nimi zvýšená nehodovost. Pozor by si měli dát také chodci. „Při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven. Řidičům by měli sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně. Je třeba také počítat s prodloužením jízdní doby,“ doporučují meteorologové.