Zloději ve zlínských supermarketech se snažili napakovat. Jeden se pustil i do potyčky s ostrahou

Foto: I takové "poklady" našli strážníci u zloděje, který kradl v supermarketu v centru Zlína. Zdroj: MP Zlín

ZLÍN – Podle zlínských strážníků neuplyne den, kdy by nebyli alespoň jednou přivoláni ke krádeži v některém z místních obchodů. Výjimkou nebyl ani uplynulý týden. Tentokrát se ale na nákup za pět prstů vypravili dva muži, kteří rozhodně nebyli troškaři.

Do provozovny v místní části Prštné spěchali strážníci v úterý odpoledne. „Jak bylo následně zjištěno, jednalo se o čtyřicetiletého muže z Hluku, který si naskládal do tašky sýry a maso v celkové hodnotě přesahující 6 100 korun. S těmi pak prošel kolem pokladny, aniž by se obtěžoval zaplatit. Poté se dokonce neváhal pustit do potyčky s detektivem, který mu chtěl v krádeži zabránit. V nastalém souboji byl však pracovník ostrahy přeci jen úspěšnější,“ popsal událost mluvčí zlínské městské policie Pavel Janík.

Za přítomnosti hlídky vyšlo najevo, že se dotyčný ve stejném obchodě pohyboval již předešlý den. Tehdy se ho nepodařilo chytit při činu, ale spolu se svým kumpánem měl ukrást sýry na čtyři tisíce. „Strážníci podezřelého z přečinu krádeže omezili na osobní svobodě a následně jej předali k dalšímu šetření policii,“ dodal Janík.

O den později se strážníci vypravili do supermarketu v centru krajského města. „Zde přistihla ostraha pětapadesátiletého muže z Prostějova, který se pokusil odcizit různé věci v celkové hodnotě téměř 2 500 korun. Strážníci zjistili, že dotyčný má u sebe schovány další věci za cirka 250 korun a taktéž spoustu jiného zboží, které zřejmě pocházelo z jiných obchodů nacházejících se v nákupním centru,“ sdělil Janík.

Následně bylo zjištěno, že dotyčný byl pro obdobné protiprávní jednání nedávno potrestán. Také jeho si proto převzala policie.

Foto: Zloděj v Prštném si do tašky naskládal maso a sýry za více než šest tisíc korun. Zdroj: MP Zlín