Dvacetiletý mladík jel příliš rychle. Pět lidí skončilo v nemocnici

Foto: Policie ČR

KROMĚŘÍŽSKO – Mokrá silnice a vysoká rychlost pravděpodobně stojí za dnešní vážnou dopravní nehodou na Kroměřížsku. Mladý řidič tu nezvládl řízení, najel do protisměru a srazil se s protijedoucím autem. Zraněno bylo všech pět cestujících.

Dvacetiletý řidič Škody Felicie jel dnes po jedné odpoledne od Nětčic směrem na Rataje. „Při průjezdu pravotočivou zatáčkou na horizontu zřejmě z důvodu vysoké rychlosti přejel na mokré vozovce do protisměru, kde se střetl s protijedoucím osobním vozidlem Mazda, které řídila sedmatřicetiletá řidička,“ popsala nehodu policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Srážka si vyžádala zranění všech pěti účastníků nehody. Cestující z Mazdy zůstali ve voze zaklíněni. „Na pokyn velitele a ve spolupráci se zdravotnickou záchrannou službou bylo okamžitě provedeno vyproštění řidiče a spolujezdce z vozidla Mazda, a to pomocí páteřové desky bez využití hydraulického zařízení,“ sdělil mluvčí hasičů Pavel Řezníček.

Dva zraněné z Felicie převezli záchranáři do nemocnice v Kroměříži, zbylí tři skončili v nemocnici ve Zlíně. „Nakolik jsou zranění závažná, ukáže až celkové vyšetření,“ dodala Kozumplíková.

Dechová zkouška byla u obou řidičů negativní. Způsobenou škodu policisté předběžně vyčíslili na osmdesát tisíc korun. „Další okolnosti, důvody a následky této dopravní nehody prověřují dopravní policisté z Kroměříže,“ uzavřela Kozumplíková.

Foto: Policie ČR
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje