Při požáru v Brně zemřel senior, škoda je 350 tisíc korun

zdroj: HZS JMK

BRNO – Brněnští hasiči hasili v pátek hned dva požáry kuchyní během půl hodiny. V půl šesté večer se při požáru v Maloměřicích zranil jeden člověk. V Husovicích po osmnácté hodině zemřel senior.

V Maloměřicích na ulici Hády zasahovali profesionální hasiči ze stanic Lidická a Líšeň společně s dobrovolnými hasiči z Obřan. Po příjezdu na místo se hasičům podařilo zamezit šíření plamenů za 5 minut. Z bytu vyvedli jednu zraněnou osobu a předali ji do péče záchranné služby.  Za další půl hodinu pak požár zcela zlikvidovali. Z bytu zachránili také psa, o kterého se postarají sousedé. „Při požáru v kuchyni byla škoda předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun a uchráněný majetek za 200 tisíc korun,“ sdělil mluvčí HZS Jihomoravského kraje Jan Dvořák.

K druhému případu vyjeli hasiči po osmnácté hodině na ulici Provazníkova pod Husovický tunel. U požáru zasahovali profesionální hasiči ze stanic Lidická, Líšeň a podnikoví hasiči Správy železnice. Na místě byla první jednotka za 5 minut. Hasiči proti plamenům použili celkem tři vodní proudy. Při požáru bytu nalezli seniora, kterého předali do péče záchranné služby. Lékař poté konstatoval jeho smrt. Požár dostali hasiči za hodinu pod kontrolu. Po prozkoumání požářiště a hledání skrytých ohnisek byl požár zcela zlikvidován před dvacátou hodinou. Hasičská vozidla postavená v křižovatce zablokovala jízdní směr do Husovického tunelu. Na místě proto policie řídila provoz ve všech směrech. Dopravní podnik musel odpojit trakční vedení, aby hasiči mohli instalovat automobilový žebřík k případnému hašení střechy bytového domu. „Předběžná škoda byla vyšetřovatelem odhadnuta na 300 tisíc korun. Hasiči svým zásahem uchránili další majetek v půl milionové hodnotě,“ doplnil mluvčí hasičů.