Soutěž sestra sympatie: pomůžete Kláře Janské z Fakultní nemocnice Olomouc do pražského finále?

OLOMOUC – Tak jako v loňském roce i letos má Fakultní nemocnice Olomouc zastoupení v semifinálovém kole soutěže Sestra sympatie, v níž se za podstatného přispění veřejnosti vybírá výjimečná sestřička pracující v některé z českých či moravských nemocnic. K tomu, aby Klára Janská z II. interní kliniky – gastroenterologické a geriatrické napodobila své loňské předchůdkyně a dostala se do finále v pražském paláci Žofín, potřebuje nyní vaše hlasy. SMS zprávy na její podporu je možné zasílat do 24. února.

Klára Janská pracuje na II. interní klinice – gastroenterologické a geriatrické Fakultní nemocnice Olomouc sedm let. Nastupovala na jednotku intenzivní péče, po přestěhování do nové budovy pečuje o pacienty metabolické jednotky. Současně si dodělává vysokou školu, aby zvýšila úroveň svých kompetencí. „Studuji na Slezské univerzitě v Opavě a zrovna jsem udělala důležitou zkoušku, takže se mi ulevilo a mám velkou radost,“ usmívá se Klára, která do práce jezdí z Prostějova. „Po dálnici jsem tu za chvilku. Nemám důvod měnit, ve fakultce se mi líbí,“ odmítá, že by měla kvůli dojíždění změnit zaměstnavatele.

Účast v soutěži Sestra Sympatie nebrala Klára Janská z počátku příliš vážně. „Trochu jsme se hecovaly s kamarádkou a přihlásila jsem se spíš z legrace. Ani jsem nepředpokládala, že to bude mít takový ohlas,“ vzpomíná osmadvacetiletá sestřička, která po prvním kole hlasování skončila na pátém místě z osmnácti přihlášených. „Když už mě ale teď pořadatelé žádali pro semifinálové kolo o videomedailon, snažila jsem se, aby to už nějak vypadalo. A myslím, že to nedopadlo špatně,“ dodává Klára Janská, která ve volném čase ráda jezdí na kole a věnuje se svému psovi, v zimě pak ráda lyžuje.

Hlavním cílem soutěže Sestra sympatie je zviditelnění mimořádně náročné, zodpovědné a záslužné práce všeobecných sester a poděkování za ni. Její jedenáctý ročník odstartoval v srpnu loňského roku soutěže spuštěním registrace soutěžících. Fakultní nemocnice Olomouc přitom má na co navazovat, neboť v minulém ročníku se finálového klání díky výsledkům hlasování zúčastnily hned dvě sestřičky – Marie Růžičková z III. interní kliniky – nefrologické, revmatologické a endokrinologické a Naďa Sléhová z I. chirurgické kliniky. Sestra sympatie bude zvolena z dvanácti finalistek 27. března v paláci Žofín v Praze, u příležitosti konání 11. reprezentačního plesu sester – Sestry na sál!

Jak můžete hlasovat?
Hlasování – SMS zasílejte ve tvaru:
SESTRA SYMPATIE 19 (můžete užívat velká i malá písmena) na telefonní číslo 903 09 06. Cena jedné SMS je 6 korun. Z jednoho telefonního čísla může být odeslán libovolný počet SMS.