Dostal chuť na utopence a pivo. Ta byla silnější než podmínka

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

JINDŘICHŮV HRADEC – Policisté z Jindřichova Hradce řešili v první polovině ledna poněkud kuriózní případ krádeže. Muž zde totiž v jedné z prodejen dostal chuť na utopence a pivo, avšak platit se mu nechtělo. Dnes ke krádeži policie zveřejnila podrobnosti.

Došlo k ní 12. ledna 2020 před půl devátou večer v prodejně na sídlišti Vajgar v Jindřichově Hradci. „Podezřelý muž zde měl odcizit jeden a půl litru dvanácti stupňového piva, kterou si uschoval do batohu a dále utopence v aspiku, které si uschoval do pravé kapsy bundy,“ sdělila policejní mluvčí Hana Millerová. Svým jednáním způsobil škodu v celkové výši 67 korun.

Jindřichohradečtí policisté, kteří se dostavili na místo zjistili, že muž podezřelý z krádeže pro ně není osobou neznámou. „Svého jednání se dopustil i přesto, že byl za trestný čin krádeže v posledních třech letech odsouzen a potrestán na základě rozsudku okresního soudu v Jindřichově Hradci k podmíněnému odnětí svobody se zkušební dobou do května 2021,“ konstatovala policejní mluvčí.

Muž se tak ze svého dřívějšího jednání evidentně nepoučil a včera si převzal další sdělení podezření. Nyní je tak jindřichohradeckými policisty opět trestně stíhán.