Jan Plouhar žije jako bigamista. Zvládne dvě ženy najednou?

Herec Jan Plouhar je neobyčejně zajímavý typ. V televizi na sebe upozornil , především ve filmu Zatracení, v němž hrál českého překupníka drog v thajském vězení. A nebyla to jeho jediná zápornější role. Na druhou stranu se stejně tak dostal do povědomí diváků také jako lamač ženských srdcí. Coby učitel Peterka v seriálu Ulice sváděl své studentky. Ve filmu Trojí život Jakuba Sommera, který můžete vidět dnes večer v České televizi, má pro jistotu románek rovnou se dvěma ženami zároveň. 

Ve filmu hraje pojišťováka Marka, který každým okamžikem čeká povýšení na ředitelský post. Ke štěstí mu ale nestačí jedna žena a tak má rovnou dvě. „Sice má dvě ženy, ale ani jedna z nich není milenka.  Snaží se oběma dát to samé. Oběma zařídil byt a střídavě s nimi žije. Když už vede ten trojí život, tak ho vede spravedlivě, není to žádný grázl,“ říká představitel hlavní role Jan Plouhar. Vše funguje dokonale díky přesně  naplánovanému systému. Vždy jedné z partnerek tvrdí, že je na služební cestě v zahraničí a mezitím s druhou žije. „Myslím, že potřebuje v životě oba póly a díky tomu ho ani jedna nezačne štvát a ani s jednou se nezačne nudit. Celá situace tak vytváří určitou rovnováhu,“ říká představitelka jedné z Markových partnerek Hana Vagnerová. „Ony spolu vlastně tvoří takový Ying a Yang,“ dodává Veronika Khek Kubařová, druhá filmová partnerka.

Jak to tak ale bývá, nic netrvá věčně a ani dokonalý plán, Marka nezachrání před průšvihem, kdy se vše provalí. Jedné noci se Marek totiž opije a taxíkem odjede do špatného bytu. „Hlavní premisa Trojího života je postavena na klasickém rčení: ‚Pýcha předchází pád‘, ale film zároveň ukazuje, že zažité stereotypy nemusí být tím jediným receptem na štěstí, a že by si každý měl žít svobodně, podle svého gusta,“ uzavírá režisér filmu Jakub Sommer. 

Jan Plouhar  (37)

Pochází z Frýdku-Místku. Studoval na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, poté byl v angažmá v Moravském divadle v Olomouci, v Divadle Petra Bezruče v Ostravě a v Divadle Rokoko v Praze. Z jeho divadelních rolí připomeňme alespoň výraznou roli Spuda v ostravské inscenaci Trainspotting. Pokud jde o televizi, upozornil na sebe Jan Plouhar především ve filmu Zatracení, v němž hrál českého překupníka drog v thajském vězení. V seriálu s názvem Vlna se objevil po boku Jiřího Bartošky.

Filmy

  • Zatracení (2001)
  • Kobova garáž (2003)
  • Když chcípne pes (2003)
  • Každý den karneval (2005)
  • Tajemství Lesní země (2006)
  • Tři srdce (2007)
  • Doktor pro zvláštní případy (2010)

Seriály

  • Kriminálka Anděl (2008)
  • Vlna (2008)