Na D1 se srazila dvě nákladní auta s osobním

zdroj: HZS JMK

BRNO-VENKOV – V úterý krátce před 12. hodinou hasiči vyslali jednotky ke srážce osobního auta a tří nákladních na 168. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno.

Kolona začínala už na 163. kilometru. Řidiči si v koloně postáli asi půl hodiny. Dopravu na místě řídili policisté, sjezd na Domašov byl zablokovaný. K nehodě původně vyslali brněnští záchranáři vrtulník. „Ten byl ale následně odvolán. Na místo však dorazila posádka systému randez-vous a klasická záchranářská posádka. Ošetřili jsme jednoho muže a s lehčími poraněními jsme jej poslali do bohunické nemocnice,“ uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová. Na místě zasahovali i lékaři z Vysočiny. Ti ošetřili jednoho muže. Poranění nebyla vážná, ani nevyžadovala převoz do nemocnice.

Podle mluvčího hasičů Jihomoravského kraje Jaroslava Mikošky jako první na místo přijeli hasiči z Velké Bíteše a následně jednotky Velké Meziříčí, Rosice a Brno-Lidická. Jednoho řidiče nákladního vozu museli vyprostit. Dálnice zůstala průjezdná levým jízdním pruhem. Hasiči zajistili místo proti požáru a zjistili, že jeden z kamionů převážel kyselinu. K jejímu úniku však nedošlo a místo bylo bezpečné. Sjezd na Domašov byl uzavřený a tvořily se kolony. „Ve 13.18 hodin předal velitel zásahu místo Policii ČR. Odtah vozidel zajistila specializovaná firma. Po 15. hodině byl úsek opět průjezdný,“ uvedl Mikoška.