Výstava, nad kterou si vzal záštitu Martin Straka, brzy skončí!

PLZEŇ – Pokud jste věrní fanoušci hokejového klub HC Škoda Plzeň a ještě jste to nestihli, měli byste co nejrychleji navštívit výstavu Škodovka do toho! 90 let hokeje v Plzni očima fanoušků.

Výstava byla uspořádána na počest devadesátého výročí založení hokejového klubu HC Škoda Plzeň a připravilo ji Západočeské muzeum v Plzni ve spolupráci s fanoušky plzeňského hokeje. O podpoře tohoto výstavního počinu ze strany klubu svědčí nejlépe fakt, že záštitu nad výstavou převzal Martin Straka, generální manažer HC Škoda Plzeň a živoucí plzeňská hokejová legenda.

Expozice se nesnaží vytvářet dějepis hokeje v Plzni objektivně na základě historických faktů. Jejím cílem je přiblížit události, které plzeňským hokejovým fanouškům za ta léta utkvěly v paměti. Výstava představuje celou řadu zajímavých a cenných relikvií, které během sezón špatných i dobrých fandové nasbírali. K vidění jsou například pečlivě vedené kroniky, fanouškovské i hráčské dresy a hokejky a unikátní fotografie. Nechybí ani zpětná vazba – vzpomínky bývalých hráčů na diváckou kulisu během jejich kariér.

Část výstavy je věnována historii fandění na plzeňském stadionu. Nastíněn je vývoj divácké podpory hokejistům od 50. let 20. století až do současnosti. Pozornost je věnována také výjezdům na venkovní zápasy. Připomenuti budou i fanoušci, kteří již nejsou mezi námi. Při přípravě výstavy vznikl slogan, který ji možná charakterizuje nejlépe – od fanoušků pro fanoušky…

Výstava končí již 2. února 2020 a tak máte ještě poslední možnost ji navštívit v hlavní budově Západočeského muzea v Plzni v Kopeckých sadech 2.

Zdroj fotografií: Západočeské muzeum v Plzni