Muži vařili pervitin: Policie je chytila při činu!

PLZEŇSKO – Úspěch zaznamenali kriminalisté z Plzně-venkov v čele s Toxi týmem. Těm se podařilo odhalit další varnu pervitinu, tentokrát v Plzni, kam ji pachatelé přestěhovali původně z Nýřanska.

Muži ve věku 31 a 40 byli právě zabráni do výroby další várky této drogy, když je překvapila policie a oba pachatele zadržela. Pachtele se kriminalistům podařilo dopadnout na základě důkladného operativního šetření, které probíhalo více než šest měsíců. Samotná realizace celého případu pak proběhla v noci z 16. na 17. ledna 2020.

Oba muži dle všeho od dubna loňského roku do současnosti vyráběli a následně prodávali pervitin. V souvislosti s případem policisté provedli několik domovních i nebytových prohlídek, při kterých zajistili předměty určené k výrobě pervitinu, ale i krystalickou látku a větší množství chemikálií. Zajištěné látky policisté podrobili znalecké expertíze.

Do akce bylo nasezeno několik desítek policistů. „Na základě shromážděných důkazů policejní komisař zahájil trestní stíhání obou výše uvedených osob. Kriminalisté je obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Jelikož jeden z mužů byl v minulosti za stejnou trestnou činnost již odsouzen, podal na něj policejní komisař návrh na vzetí do vazby, který soudce akceptoval. Není vyloučeno, že policisté právní kvalifikaci ještě rozšíří, jelikož šetření tohoto případu stále pokračuje,“ řekla policejní mluvčí Ivana Jelínková.

Zdroj: Policie ČR