Odporné! Řidič náklaďáku vyhodil za jízdy exkrementy. Protijedoucímu autu rozbil okno!

Ilustrační foto: pixabay

KLADNO – Vyhazování zbytků jídla nebo nedopalků je na českých silnicích stále naprosto běžné. Přitom řidiči neberou ohled na to, že tím mohou někoho zasáhnout. Z jedoucího vozidla může napáchat škodu i předmět zdánlivě neškodný. V případě, který se stal, i značně odpuzující.

Výkaly letěly oknem

Koncem minulého týdne způsobil řidič vyhozením fekálií z okénka dopravní nehodu. K události došlo 17. ledna v brzkých ranních hodinách na silnici 1/16, na novém obchvatu u Slaného před sjezdem na dálnici D7. Řidič jedoucí nákladní soupravou složenou z tahače a návěsu dosud nezjištěného typu ve směru k obci Mělník, vyhodil za jízdy z vozidla sáček obsahující lidské exkrementy. A to právě ve chvíli, kdy se míjeli s řidičem v protijedoucí nákladní soupravě od obce Mělník. Sáček s obsahem dopadl na čelní sklo tahače Mercedes-Benz a poškodil ho v celé ploše. Řidič, který se tohoto nevybíravého jednání dopustil, pokračoval nerušeně ve své jízdě. Dvaačtyřicetiletý řidič nákladní soupravy s poškozeným sklem zastavil a na místo přivolal policejní hlídku.

Nebezpečné předměty

Je nesporné, že dobrý řidič by nikdy neměl vyhazovat cokoli z jedoucího auta, nejen že se to nesmí, ale protože si je vědom, že tak může způsobit nehodu, nebo klidně někoho i zabít. Z jedoucího vozidla může napáchat velkou škodu i předmět zdánlivě neškodný. V nebezpečný nástroj se dokáže proměnit kde co – v podstatě cokoli o velikosti a váze mince se ve vyšší rychlosti umí změnit v nebezpečný projektil.

Policie vyšetřuje!

Dopravní policisté kladenského inspektorátu dopravní nehodu prošetřují a pátrají po neukázněném řidiči, který nejen poškodil čelní sklo protijedoucího vozidla, ale ohrozil protijedoucího řidiče i další účastníky silničního provozu. Policie vyzvala všechny řidiče, ale i jejich spolujezdce, kteří 17. ledna kolem 04. hodiny projížděli zmíněným úsekem a mohli zaznamenat jednání řidiče z nákladní soupravy jedoucí ve směru jízdy do Mělníka nebo tento skutek zaznamenala jejich kamera, aby své poznatky poskytli na nejbližší policejní služebnu, na telefonní číslo 974 873 251, mobilní telefon 702 207 630 anebo na linku 158.