Zakrvácená žena se závažným onemocněním čekala na pomoc v Radotíně na chodníku

Ilustrační foto. Zdroj: ZZS Praha

PRAHA – Přímo na chodníku u autobusové zastávky ležela žena. Měla zakrvácenou hlavu a nereagovala na okolí. Nebýt hlídky strážníků, mohla na místě zemřít.

Situace, kdy zničehonic upadne člověk na chodník, je vždy vážná. Zvláště, když si při pádu zraní hlavu a krvácí. „Takovou ležící ženu spatřila autohlídka strážníků odpoledne na chodníku nedaleko autobusové zastávky v Radotíně,“ uvedla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. Samozřejmě na nic nečekali a přispěchali ženě na pomoc. Na jejich dotazy ovšem nereagovala a její stav vypadal velmi vážně. „Po stlačení tlakového bodu konečně otevřela oči a snažila se komunikovat,“ doplnila mluvčí.

Strážníci pomohli ženě vstát a ona jim na oplátku sdělila, že trpí epilepsií. Tuto diagnózu potvrdila i předložením kartičky, kterou měla u občanského průkazu. Žena si nestěžovala na žádné bolesti, přesto byla přivolána záchranná služba. Během čekání na příjezd sanitky strážníci pečlivě monitorovali zdravotní stav pětapadesátileté ženy. Pacientka pak byla po základním neodkladném ošetření převezena do nemocnice. Neignorujte ležící osoby na zemi, zpravidla potřebují vaši pomoc.