Zlodějka okrádala pacientky hospitalizované v nemocnici

LIBERECKÝ KRAJ – Dávejte si pozor na své věci, i když ležíte v nemocnici. Zlodějka ve dvou případech využila nepřítomnosti pacientek na pokoji a okradla je o peněženky i s platebními kartami. Celková škoda přesáhla 7 tisíc korun.

32letá žena v září loňského roku v jedné z nemocnic v Libereckém kraji ve dvou případech využila situace, kdy hospitalizované ženy na lůžkovém oddělení nebyly na svém pokoji, a to z důvodu lékařského zákroku nebo návštěvy. Poprvé se tak stalo 28. září, kdy jedné pacientce z prázdného pokoje z odloženého batohu podezřelá žena odcizila peněženku, ve které měla uloženou finanční hotovost 700 korun, osobní doklady a platební kartu. Následně prostřednictvím takto odcizené platební karty o den později provedla dvě platby v různých obchodech v celkové výši 809 korun. Ve třetí prodejně se dvakrát neúspěšně pokusila provést platbu vždy ve výši 500 korun a následně ještě vložila kartu do bankomatu. Ten jí tuto platební kartu ovšem již zpátky nevydal. Odcizenou peněženku s obsahem bez finanční hotovosti a platební karty odložila v areálu nemocnice, kde jí její zaměstnanec nalezl a vrátil okradené ženě na lůžkové oddělení.

Na stejné lůžkové oddělení se podezřelá vrátila o dva dny později, tedy 30. září. Tehdy opět z batohu odloženého bez dozoru v jednom z pokojů odcizila peněženku s osobními doklady, finanční hotovostí 1800 korun a platební kartou. S tou se jí podařilo v jednom obchodě realizovat platbu za zboží v hodnotě 300 korun. V další prodejně se pak neúspěšně pokusila o platbu ve výši 400 korun. Stejně jako v prvním případě i tuto odcizenou kartu vložila do bankomatu, který ji následně už nevydal.

Policisté nyní ženě ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. „Podezřelá, která nebyla zaměstnankyní dané nemocnice, svým jednáním poškozeným ženám způsobila celkovou škodu ve výši 7260 Kč a za spáchání uvedeného trestného činu jí hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Policistům, kteří intenzivně oba případy od prvopočátku šetřili, se je podařilo objasnit na základě dobré spolupráce s pracovníky zdravotnického zařízení, ve kterém se staly,“ uvedla policejní tisková mluvčí Dagmar Sochorová.

„V souvislosti s tímto případem připomínáme všem, kteří musí podstoupit hospitalizaci v jakémkoliv zdravotním zařízení, aby si s sebou brali opravdu jen ty nejnutnější věci a potřebnou finanční hotovost. Samozřejmě pokud zdravotnické zařízení umožňuje na pokojích uložit si cenné věci do uzamykatelných skříní, tak doporučujeme pacientům tuto možnost plně využívat, a to především po dobu jejich nepřítomnosti na pokojích,“ dodala mluvčí Sochorová.

Ilustrační foto