Objevte českou dřevěnou hračku pišlik na výstavě!

PRACHATICE – Víte, co je pišlik a co všechno umí? Designová dřevěná hračka, ve které se spojuje nádherná designová práce a přírodní materiál, přitahuje děti jako magnet. Své pišliky si upravují modelínou, barvičkami a různými lepítky. Nosí je po kapsách a schovávají si je na tajná místa. Právě probíhající výstava vás přesvědčí, že české dřevěné hračky se vrací do módy.

Designové dřevěné hračky, vyráběné ručně v Rychlebských horách, mají své místo v dětských pokojích na třech kontinentech. Myšlenka je založena na dřevěné figurce – pišlikovi, který ve svých “strojích” jezdí, létá, plave, potápí se, točí se na káče, či prolézá bludiště. Spojení nadčasového designu, vynikajícího zpracování a originálního marketingu dalo vzniknout značce, která během šesti let bleskově překročila hranice Česka.

Pišlický svět je plný originálních nápadů, které dětem uvolňují fantazii až do vesmíru. Nechat se jím okouzlit můžete v Galerii Neumannka v Prachaticích na výstavě Pišlik – hračka, která se dědí do 29. 1.