Policie pátrá po muži v ohrožení života

LIBERECKO – Policisté vyhlásili pátrání po pohřešovaném muži z Frýdlantu, který včera, tj. ve středu 22. ledna, odešel z domova a dosud se nevrátil. Vzhledem k tomu, že není v dobré duševní kondici, obává se rodina toho, že by si mohl vzít život.

Pohřešovaný 65letý Milan Kokta z Frýdlantu odešel z místa svého trvalého bydliště neznámo kam ve středu odpoledne a od té doby o něm jeho blízcí nemají žádné zprávy. Vzhledem k tomu, že se nevrátil domů, obává se jeho rodina o jeho zdraví a život. „Pohřešovaný nebyl v posledních dnech v dobré psychické kondici a hrozí nebezpečí, že by si mohl chtít ublížit. Proto je důležité, aby byl vypátrán včas. Můžete-li nám v tom pomoci, volejte prosím naši bezplatnou tísňovou linku 158 nebo kontaktujte kteroukoliv služebnu Policie ČR,“ uvedla policejní tisková mluvčí Ivana Baláková.

Milan Kokta je vysoký zhruba 190 centimetrů, má střední, robustnější postavu, oválný obličej, krátké, šedé, rovné vlasy, zelené oči a nosí v uchu naslouchátko. Při odchodu z domova byl oblečený do černé zimní bundy s kapucí a šedých riflí. Na nohou měl kotníkové boty „farmářky“ šedé barvy a na hlavě šedou zimní čepici. Pana Milana Koktu svědek naposledy viděl ve středu kolem 17.15 ve Frýdlantu v Bělíkově ulici poblíž prodejny potravin.

„Za každou pomoc, která přispěje k jeho vypátrání, předem děkujeme. Na závěr upozorňujeme na to, že zveřejněná fotografie pohřešovaného je 7 let stará,“ dodala mluvčí Baláková.

Foto: Policie ČR