V plánu je rekonstrukce vlakového nádraží ve Valašském Meziříčí

Zdroj: Město Valašské Meziříčí

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Správa železnic plánuje na rok 2024 zahájení velké opravy a přestavby vlakového nádraží. Navázat na ni by měla stavba moderního dopravního terminálu, kterou připravuje město.

Zadání Správy železnic ke společnosti Moravia Consult Olomouc, která bude zpracovávat předprojektovou dokumentaci, zní takto: nová infrastruktura včetně nástupišť, rekonstruovaná nebo nová výpravní budova, prodloužení podchodu, větší kapacita parkovacích míst. „Větší část plánovaných prací se bude týkat drážní infrastruktury. Zejména v oblasti využití dalších prostor výpravní budovy, rozšíření parkovacích kapacit pro cestující či umístění stanoviště pro náhradní autobusovou dopravu, však budeme spolupracovat také s městem Valašské Meziříčí,“ dodal Miroslav Bocák, ředitel Stavební správy východ.

S návrhem se také seznámili valašskomeziříčští radní. „Město vlastní pozemky v lokalitě bývalé Křižanovy pily a nyní jsme před podpisem smlouvy o nákupu pozemků vlečky. Otevírá se nám zde tak prostor mimo jiné pro vybudování moderního dopravního terminálu, který si cestující opravdu zaslouží,“ míní starosta Robert Stržínek. Projekt vyjde na 10 milionů korun. Správa železnic a město Valašské Meziříčí tak doufá v co nejlepší spolupráci na obou projektech, za cíl si kladou provázanost a maximální efektivitu.