Dá-li počasí, moderní skatepark do jara v Kralupech bude!

Foto: mestokralupycz

KRALUPY NAD VLTAVOU – V Kralupech vznikne další moderní sportoviště. Rekonstrukce skateboardového parku, po které volaly hlasy fanoušků tohoto sportu, se rozjela. Kromě toho se budou provádět terénní úpravy i v jeho blízkosti. Město počítá s náklady tři a půl milionu korun.

Po obnově nevolali jen příznivci skateboardu. Podle kralupského místostarosty Vojtěcha Pohla bylo již delší dobu zřejmé, že v této podobě nemůže skatepark zůstat. „Už jen z důvodu bezpečnosti. Myslím, že na Cukrovaru vznikne další reprezentativní místo pro sportování a potkávání lidí,“ uvedl místostarosta. „Skatepark je umístěn mezi stávajícími sportovišti a společně s nimi tvoří jeden celek. Přínos rekonstrukce tedy vnímám i s ohledem na tuto skutečnost. Pokud počasí vydrží i nadále příznivé, měl by být nový skatepark dokončen do konce března,“ dodal.

K tomu, aby skateboardový areál dával smysl, a byl co nejvíce využíván, přizvalo město na pomoc i místní sportovce, kteří se tak podíleli na specifikacích jednotlivých překážek a jejich rozmístění. Podle návrhu budou parku proto dominovat zajímavě pojaté překážky, různé vysoké sjezdy, schody, zábradlí, zídky a lavičky. Zohledněna byla také snaha přilákat i výrazně mladší vyznavače tohoto sportu.

Kromě rekonstrukce skateparku se budou provádět terénní úpravy i v jeho blízkosti. Z tohoto důvodu bylo nutné vyčkat na stavební povolení. Na akci byla vybrána renomovaná firma Mystic Constructions, s.r.o., jež se na realizace obdobných center specializuje.