Emotivní zpracování největší vězeňské vzpoury přichází do kin!

VESELÍ NAD LUŽNICÍ – Vzpomínáte si na největší vzpouru ve vězeňské historii, která se udála v lednu 1990?  Pokud se na ní pamatujete jen matně, jako jeden z hlavních hrdinů Marek Vašut, pak si přijďte oživit dramatické události do kina.

Děj se odehrává na pozadí obrovských a rychlých změn po revoluci 1989. Akční vztahový thriller pozoruje vzpouru očima jednoho z vězňů z prostředí věznice pro nejtěžší zločince v Leopoldově, jehož příběh se uzavře během divoké vzpoury. Spolu s ním a jeho ženou sleduje i další dva páry, které jsou vzájemně propletené a spojují je Havlovy amnestie a následné události v Leopoldově. Natáčelo se přímo v autentickém prostředí Leopoldova, ve věznici v Mladé Boleslavi, v Národním divadle v Praze i v bytě Václava Havla a velkou roli v něm mají postavy Anny Geislerové a Marka Vašuta.

Emotivní thriller Amnestie o manipulaci, násilí a zradě, který se na události a dramatickou dobu dívá jinak, než byste mohli očekávat, uvidíte 28. 1. od 20:00 hod. v Kulturním domě ve Veselí nad Lužnicí.