Kam o víkendu v Brně? Poradíme

Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay.com

BRNO – Prohlídka ve vile Stiassni, výstava Poklad Inků, móda za zrcadlem doby nebo florbalový zápas. Na to vše se můžete těšit tento víkend v Brně.

Ve vile Stiassni můžete navštívit Kostýmované prohlídky aneb když historie ožívá. Připravena je speciální prohlídková trasa s výjevy z minulosti. Prohlídka trvá zhruba 70 minut, vstupné je 210 korun. A pokud vás v tomto roce čeká svatba, můžete se pokochat květinovými výtvory. Pořadatelé chtějí připomenout 111. výročí od svatby manželů Stiassni, k vidění budou i dobové svatební šaty.

V Moravském zemském muzeu na vás čeká výstava s názvem Jako růže. Móda zrcadlem doby. Těšit se můžete na vývoj převážně dámské módy mezi lety 1880 až 1925. Chybět nebude ani oblečení mužů a dětí a tradiční oděv obyvatel venkova. To vše bude doplněno obuví a spodním prádlem.

Světová výstava Poklad Inků byla prodloužena do 1. 3. 2020. Odhalte největší poklad, vstupte do historie osidlování Ameriky a objevte dávné civilizace.

Na Radnické ulici ZOO Brno otevřela svou Virtuální expozici. Vydejte se na cestu s rozmanitými živočichy, zaplavte si s tučňáky nebo se podívejte do tropických oblastí. Celkem jsou připraveny čtyři filmy.

Milovníci Bulldogs Brno se můžou těšit na neděli v 17 hodin, kdy vypukne souboj s týmem Z. F. K. Petrovice v městské hale Vodova.