Lidské hyeny okradly na nymburském náměstí starého pána na invalidním vozíku!

Ilustrační foto: pixabay

NYMBURK – Za hyenismus se dá označit případ, ke kterému došlo na nymburském náměstí, kde dva mladí lidé okradli nemohoucího vozíčkáře.

Krátce před čtvrtou hodinou odpolední si 21. 1.2020 vyjel sedmdesátiletý muž upoutaný na invalidní vozík zakoupit si pár výherních losů pro štěstí do trafiky na náměstí. Do prodejny se s vozíkem nedostal, tak pouze zaťukal na výlohu. Prodavačka vyšla ochotně na chodník, kam mu požadované losy donesla. Když jí muž zaplatil, vrátila se opět do prodejny. V tu chvíli, kdy si chtěl peníze uložit zpět do peněženky, k němu zezadu přistoupil neznámý muž se ženou a z ruky mu bankovku vytrhli. Tu ihned schovali do igelitové tašky. Okradený pán se jim ještě snažil tašku vytrhnout, to se mu ale nepovedlo a muž se ženou z místa prchli směrem k Městskému úřadu.

Popis obou pachatelů

Dle výpovědi poškozeného invalidy a dalších svědků se jednalo o muže tmavší pleti ve věku kolem třicítky. Byl asi 180 cm vysoký, na sobě měl černou bundu a na hlavě černý klobouk. Žena byla také tmavší pleti, mladší, asi pětadvacetiletá, 160 cm vysoká. Měla dlouhé tmavé vlasy, oblečena byla celá v tmavém. Lepší popis se nepodařilo zjistit.

Policie žádá o pomoc

Policisté se obrací na veřejnost se žádostí o pomoc při pátrání po zlodějích. Žádají svědky události, kteří mají informace k totožnosti osob, nebo jakékoliv další důležité informace, které by mohly vést k dopadení pachatelů, aby kontaktovali linku 158, nebo zavolali na telefonní číslo 724 323 475. O pomoc žádají i řidiče vozidel, kteří v době kolem 15:45 hodin místem projížděli a disponují kamerovým záznamem.

Foto události z průmyslové kamery. Zdroj: Policie ČR