Poplatek za psa je nutné zaplatit do konce března, pozor na změny!

Ilustrační foto: pixabay

MLADÁ BOLESLAV – Majitelé psů musí jako každý rok zaplatit poplatek za svého čtyřnohého miláčka. Výše poplatků se sice nemění, změny s sebou ale přinesla městská vyhláška. Zastupitelé ji museli přijmout kvůli novele zákona o místních poplatcích, aby byla v souladu s platnou legislativou. O co jde?

Mění se především definice těch, kdo platí za psa snížený poplatek ve výši 200 korun. V původní vyhlášce platila tato zvýhodněná částka pro majitele psa, který je poživatel invalidního, starobního, vdovského nebo vdoveckého důchodu, který je jeho jediným zdrojem příjmů, anebo poživatel sirotčího důchodu. Nové znění umožňuje snížení poplatku pouze pro osoby starší 65 let.

I nadále ovšem platí, že od poplatku za psa jsou osvobození nevidomí lidé, osoby, které jsou podle zákona závislé na pomoci jiné fyzické osoby, držitelé průkazu ZTP nebo ZTP/P, dále lidé, kteří provádějí výcvik psů určených k doprovodu těchto osob, provozovatelé útulku pro zvířata nebo držitelé služebních psů.
Do nové vyhlášky můžete nahlédnout, konkrétní dotazy vám zodpoví na ekonomickém odboru, který poplatky vybírá, telefonní kontakt je 326 715 373.