Už od 1. února pojede kolínská MHD novými klimatizované autobusy s WIFI a kamerami!

Foto: mukolincz

KOLÍN – Po 15 letech mění město od 1. 2. 2020 provozovatele autobusové dopravy. Pro cestující to bude znamenat větší komfort s 19 zcela novými autobusy. jedná se o velké dvanáctimetrových autobusy značky Mercedes-Benz a midibusy značky ISUZU s délkou 8 metrů. Ty budou obsluhovat linky 13 a 5.

Nové moderní autobusy jsou nízkopodlažní, klimatizované, vybavené USB nabíječkami. Cestující se budou moci bezplatně připojit k wifi síti. Z důvodu bezpečnosti cestujících a řidičů jsou vybavené kamerovým systémem a bude v nich možno platit hotově, čipovou kartou vydávanou v kanceláři OAD (od 27.1.), běžnou platební kartou, bezkontaktně platebními kartami nebo kolínskou Klíčenkou.

Kromě nových autobusů se nic nezmění. Jízdní řády, počet linek a ceny jízdenek zůstanou beze změn. V přípravě je eshop, který bude fungovat na adrese mhdkolin.cz. Tam si cestující po krátké registraci budou moci koupit časové kupóny.

Nově provozující společnost OAD otevřela svou kancelář přímo na autobusovém nádraží na adrese Pod Hroby 927 – mezi vlakovým nádražím a cyklověží. Kromě osobní návštěvy kanceláře mohou obyvatelé Kolína využít i novou telefonní informační linku 321 717 233.

Foto: mukolincz