Od pátku vyjížděli policisté a hasiči k více než čtyřicítce nehod

ilustrační foto

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Od pátku do nedělního poledne řešili jihomoravští policisté více než 40 dopravních nehod.  Lehce se zranilo 12 lidí, naštěstí nedošlo k žádnému těžkému ani smrtelnému zranění. Náledí způsobilo v neděli dopoledne problémy na okresce před Velkými Pavlovicemi ve směru od Němčiček, uvízlo tam několik aut.

Další nehody řešili účastníci bez účasti policie pomocí svých pojišťoven. Od pátku odpoledne potrápila řidiče ledovka na silnicích. Také v sobotu havarovalo několik vozidel vlivem počasí a nepřizpůsobení rychlosti stavu silnice. Například v Bílovicích nad Svitavou narazila řidička do sloupu elektrického vedení. Naštěstí vyvázla z nehody bez zranění. Také u Březiny skončilo několik aut na střeše.

Za některými z nehod však stál i alkohol. V obci Starovičky na Břeclavsku  boural dvaadvacetiletý řidič za volantem Audi. Policisté mu naměřili 1,7 promile alkoholu v krvi. Ve Ždánicích naboural do zaparkovaného vozidla šestapadesátiletý muž, který usedl za volant vozu KIA s 2,14 promile alkoholu. Ještě více naměřili hodonínští policisté třicetiletému výtečníkovi. Ten s Hondou Civic naboural v sobotu v půl páté ráno do zaparkované Octavie ve Veselí nad Moravou. Hodnota jeho dechové zkoušky byla 2,37 promile.

V sobotních dopoledních hodinách přehlédl řidič osobního vozidla chodkyni v Blansku na přechodu pro chodce. Ta utrpěla lehké zranění. Řidič nebyl pod vlivem alkoholu.

V neděli kolem desáté hodiny uvízla u Velkých Pavlovic směrem na Němčičky z důvodu náledí čtyři osobní vozidla a autobus bez cestujících. Hasiči vyprostili z jednoho vozidla osobu s kojencem. Na místo přivolána Správa a údržba silnic, která silnici posypala. Po jedenácté hodině byla komunikace zprůjezdněna.

Policejní mluvčí Alice Musilová vyzývá řidiče, aby za volantem nespěchali. „Zbytečně neriskujte a přizpůsobte rychlost a způsob jízdy stavu komunikací. Také především v ranních hodinách pamatujte na odstranění námrazy z vozidel, abyste měli dobrý výhled. Všem řidičům přejeme šťastný návrat,“ doplnila.