Rodiče, pozor! Svítící medvídek může být pro nejmenší děti nebezpečný

Foto zdroj: ČOI

Česká obchodní inspekce zakázala na trhu hračku „Medvídek svítící ve tmě“. Podle jejího zjištění může hračka představovat riziko. „Hračka je nebezpečná pro malé děti, které mohou lehce uvolnit malé části této hračky, ty by pak mohly vdechnout nebo spolknout,“ uvedl dnes mluvčí České obchodní inspekce Jiří Fröhlich.

Vycpaný medvídek je 21 centimetrů vysoký a prodává se v kombinaci růžové a zelené barvy. Očička a čumáček jsou zhotoveny z tvrdého plastu. Hračka je určena pro nejmenší děti a prodává se v modré papírové krabici s průzorem. Po vystavení světlu může medvídek ve tmě svítit.

Česká obchodní inspekce při kontrole zjistila, že výrobek neodpovídá požadavkům příslušných právních předpisů o bezpečnosti hraček. „Při zkoušce tahem se z hračky uvolnily oči a při zkoušce pevnosti švů se vytvořily ve švech otvory o průměru 12 milimetrů. V průběhu používání hračky může malé dítě utrhnout hračce oko či vyjmout z hračky vlákennou výplň nedostatečně zajištěným švem. Obě tyto součásti hračky by mohly být spolknuty či vdechnuty,“ popsal Fröhlich.

U hračky byla zakázána distribuce a výrobek musí být stažen z trhu. Byla také nahlášena kontaktnímu bodu na Ministerstvu průmyslu a obchodu a zveřejněna v systému RAPEX.

Foto zdroj: ČOI

Informace o výrobku

Název výrobku: Medvídek svítící ve tmě

Značka: Teddies

Typ / číslo modelu: 00515002

EAN: 8592190515027

Identifikační údaje dovozce: Teddies s.r.o., Česká 151/16, 602 00 Brno

Identifikační údaje výrobce: Top Trend Co. Ltd., 10 floor, Fu Chang Sheng industrial park, Shenzen City

Země původu: Made in China

Foto zdroj: ČOI