V jihlavské nemocnici otevřeli jednodenní chirurgii

Pacienti po artroskopickém výkonu využijí jednodenní chirurgii a z jihlavské nemocnice jdou ještě ten den domů. Foto ilustrační

JIHLAVA- Jednodenní chirurgie bez nutnosti hospitalizace se nově otevřela v jihlavské nemocnici. Sloužit bude hlavně pacientům, kteří podstoupí artroskopické výkony. Spokojení budou nejen nemocní, ale také nemocnice, která v této oblasti a v tomto projektu poprvé spolupracuje se soukromým sektorem.

„Sál se bude využívat zhruba dva dny v týdnu, z nichž jeden je sobota. Spolupráce nebude mít vliv na provoz nemocnice, prostory v daný čas nevyužíváme,“ říká ředitel nemocnice Lukáš Velev s tím, že jednodenní chirurgie bude sloužit pro výkony, které nelze dělat ambulantně a je k nim potřeba nemocniční zázemí. Pacienti mohou být propuštěni po několika hodinách do domácího ošetřování a dále dochází ke svému lékaři.
Provádění jednodušších výkonů v rámci tzv jednodenní chirurgie je jednoznačným trendem po celém světě. Hlavní výhodou je, že pacient nemusí zůstat v nemocnici, ale zotavuje se doma. „Pro nemocnici, vedle příjmu z pronájmu, to znamená uvolnění kapacity pro složitější případy,“ vysvětlila mluvčí jihlavské nemocnice Monika Zachrlová s tím, že výkony jednodenní chirurgie se budou v jihlavské nemocnici provádět většinou v pátek a sobotu.