Agresivní manžel musel být nakonec připoután na lůžko, aby vystřízlivěl

PŘEROV – Opakovaně se včera museli městští strážníci v Přerově vracet do bytu ženy, kdy jí její manžel v rozvodovém řízení vyhrožoval. Nakonec byl muž převezen na záchytku.

V úterý přijali strážníci Městské policie v Přerově žádost o zákrok proti muži, který měl v bytě rozhazovat věci a vyhrožovat manželce násilím. Na místo dorazila pěší hlídka, která prováděla v okolí kontrolu. „Strážníci v bytě nalezli podnapilého manžela, se kterým je žena v rozvodovém řízení. Ten se v přítomnosti uniforem zklidnil a slíbil, že odejde z bytu a vrátí se, až bude střízlivý, což i učinil,“ uvedl mluvčí Městské policie Přerov Miroslav Komínek. Opilý manžel se však vrátil po pár minutách a začal kopat do dveří a opět vyhrožovat. Nakonec se vrhl i na přítomnou hlídku.  Strážníci mu museli nasadit pouta a na místo přijela i motohlídka. Muž se brzy zcela uklidnil, všem se omluvil a zaplatil pokutu. Pak odešel ke kamarádovi, aby se prospal. Po půl hodině se však na služebně Městské policie znovu rozdrnčel telefon a strážníci dostali další oznámení, neboť se muž vrátil zpět a opět kopal do zamčených dveří a častoval ženu výhružkami. V přítomnosti strážníků se opět rychle uklidnil a dostal poslední varování.

„Tentokrát už hlídka nejela daleko, ale zůstala stát za rohem a sledovala, zda muž dodrží uložené podmínky. Nedodržel a opět se vrátil, aby se násilím dostal do bytu. Tím byl jeho osud zpečetěn a bylo rozhodnuto o jeho umístění na záchytku. S tímto se muž rozhodně nehodlal smířit a kladl dost aktivní odpor. Musel být doslova dovlečen k lékaři na vyšetření a zklidnil se až ve vozidle,“ pokračoval Komínek. Když muž zjistil, že má zůstat na záchytce až do vystřízlivění, opět se rozběsnil a vše začalo nanovo. Poté musel být ještě na záchytce připoután na lůžko. Při dechové zkoušce nadýchal přes dvě promile alkoholu.