Policisté prošetřují dva případy vloupání na Tachovsku

Ilustrační fotografie, zdroj: Shutterstock

TACHOVSKO – Předsevzetí „nekrást“ si nejspíš do nového roku nedali pachatelé následujících kriminálních případů, kterými se nyní intenzivně zabývají policisté z Tachovska.

Vloupání do rekreační chaty prověřuje policie z Konstantinových Lázní. Dosud neznámý zloděj v době od 19. do 27. ledna letošního roku rozbil okno rekreační chalupy v obci Okrouhlé Hradiště a vlezl dovnitř. Tam se bedlivě rozhlédl a do oka mu padla lampička a kuchyňské hodiny. Svým lupem nadělal škodu téměř tisíc korun. Další tisícovou škodu napáchal poškozením okna. „Policisté po přijetí oznámení vyjeli na místo činu, kde provedli neodkladné úkony a nyní případ prověřují pro podezření ze spáchání přečinu krádeže a přečinu porušování domovní svobody,“ uvedla policejní mluvčí Hana Kroftová.

Dalším případem vloupání do domu se zabývají stříbrští policisté. Tentokrát během tohoto pondělí pachatel překonal vstupní dveře do domu v obci Černošín, ze kterého následně po prohledání vnitřního prostoru odcházel spokojeně s několika tisícovou hotovostí v kapse. „Škoda na poškození dveří byla vyčíslena na tisíc korun. I v tomto případě policisté provedli na místě neodkladné úkony a případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu.  Oběma případy se policisté nadále zabývají a po pachatelích a odcizených věcech pátrají,“ dodala policejní mluvčí.