Roční miminko uvězněné v autě! Může za to matka. Tohle nikdy nedělejte

ilustrační foto

PRAHA – Teprve roční miminko si prožilo chvíle hrůzy v uzamčeném autě. Maminka byla bezmocná, protože udělala zásadní chybu. Pomohli jí až přivolaní policisté.

„V neděli, krátce před třetí hodinou odpolední, přijal operační důstojník tísňové volání na linku 158. Čtyřiatřicetileté ženě se v autě na parkovišti u hobbymarketu v Praze 9 zamklo teprve roční dítě a ona se k němu nemohla dostat,“ uvedla dnes policejní mluvčí Hana Křížová.

Na místo ihned vyrazila policejní hlídka. Rozrušená žena policistům sdělila, že nakládala nákup do kufru. Předtím však umístila dítě do sedačky, dala mu klíče od vozu na hraní a zabouchla boční dveře. Dítě si pochopitelně s klíči hrálo a v jednu chvíli se mu podařilo vůz uzamknout. Žena si toho nevšimla a zavřela i dveře od zavazadlového prostoru. V tu chvíli zjistila, že je dítě v autě uvězněno a ona k němu nemůže.

„Dítě ve voze velmi plakalo, a proto se policisté rozhodli, že rozbijí okénko. Mladá žena s postupem souhlasila a tak za malou chvíli už měla potomka u sebe,“ doplnila mluvčí. Toto není ojedinělý případ a policisté varují, že klíče od auta nejsou vhodná hračka pro děti. Kromě možného spolknutí malých částí, může dojít k nechtěnému uzamčení vozu a následky pak bývají nepříjemné, někdy až fatální.