Na autobusovém nádraží Benešova je nový infopanel, zobrazuje odjezdy

Ilustrační foto. Zdroj:Pixabay.com

BRNO – Dopravní podnik města Brna nechal po zdařilé rekonstrukci autobusového nádraží Benešova také nainstalovat infopanel. Ten cestujícím zobrazuje odjezdy autobusů a je vybaven plastickou mapou pro nevidomé.

„Na dokončenou rekonstrukci nádraží Benešova máme od cestujících velmi pozitivní ohlasy, jsme rádi, že je po dlouhých letech opět reprezentativním prostorem města Brna. Nově instalovaný infopoint jej doplňuje nejen funkčně, ale i esteticky. Jeho podobu jsme konzultovali a navrhovali tak, aby měl jednotný styl s dalším vybavením nádraží a zároveň aby dobře sloužil i nevidomým,“ vysvětlil generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Displej má rozměry 90 x 70 cm, kromě odjezdů spojů zde jsou také informace o směru, cílové stanici a čísle linky.  Panel je dvojjazyčný – v češtině a angličtině. Na spodní části se cestující dozví aktuální informace z brněnské MHD, tedy jakékoliv mimořádné události. V infopanelu je vsazená mapa v Braillově písmě pro lepší orientací nevidomých. Návrh tohoto projektu byl konzultován se studenty z Vysokého technického učení v Brně z fakulty architektury. Infopanel byl hrazen z programu bezbariérovosti  zajišťovaného Poradním sborem Rady města Brna pro bezbariérové Brno.