Přijďte fandit světelským florbalistkám a přispějte na dobrou věc!

Přijďte fandit a podpořit dobrou věc. Foto: Florbalový oddíl Světlá nad Sázavou

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU – Nová sportovní hala ve Světlé nad Sázavou bude v sobotu 1. února hostit florbalové utkání II. ligy žen. Své síly poměří domácí Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou nejprve dopoledne s TJ Centropen Dačice a odpoledne s FbC Písek.

Dopolední zápas začne v 9.00 hodin a odpolední pak odstartuje úderem 14.00 hodiny. Vstupné na oba zápasy bude dobrovolné, ale fanoušci by měli vědět, že přispějí na dobrou věc. „Rozhodli jsme se, že výtěžek ze vstupného věnujeme seniorům, konkrétně Sociálnímu centru města Světlá nad Sázavou,“ prozradila světelská florbalistka Klára Petrovičová.

Charitativní podtext měl i vánoční florbalový turnaj ve Světlé. Celých 5 500 korun dostala Záchranná stanice Pavlov, která se stará o handicapované živočichy. Peníze využili na potřebné voliéry.

Florbalový oddíl Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou vznikl v roce 2011. Základním stavebním kamenem byl tým světelské Základní školy Lánecká. Prvními týmy byly ženy a juniorky. V sezóně 2012/2013 vznikl tým mužů a začalo se pracovat i na mužské části oddílu. Postupně se mládežnické týmy dostávaly na přední příčky tabulek a několikrát se účastnily také nadstavbových částí svých soutěží. Prvním velkým úspěchem byl postup dorostenek do play-off k sezóně 2012/2013. O rok později začaly i chlapecké týmy sbírat úspěchy. Například žáci vybojovali páté místo v celkovém pořadí Ligy Vysočiny. V sezóně 2016/2017 dorostenci dokázali věc nevídanou – svojí skupinu 2. ligy dokázali vyhrát bez ztráty bodu, a postoupili tak do baráže o 1. ligu, kde bohužel nestačili na Milevsko. Svěřenci světelského florbalového oddílu se pravidelně účastní srazů krajských reprezentací a hrají na turnajích regionálních výběrů nebo na Olympiádě dětí a mládeže. Díky velkému množství vlastních odchovanců se daří dostávat na přední příčky také dospělé týmy – ženy například v sezóně 2016/2017 obsadily 2. místo ve 2. lize žen. V sezóně 2018/2019 dokonce hrály první ligy a skončily na 8. příčce.