Stateční manželé dokázali na přejezdu řidičce zachránit život! Dostalo se jim poděkování

Nebojácní a srdnatí manželé Bisovi zachránili lidský život. Foto: Policie ČR

MLADÁ BOLESLAV – K neobvyklé dopravní nehodě, která hrozila tragickým koncem, došlo 22. ledna 2020 v odpoledních hodinách v obci Všejany na Mladoboleslavsku. Řidička osobního vozidla zde havarovala na železničním přejezdu do signalizačního zařízení.  Zraněná nebyla schopná opustit vůz.

V té době kolem projížděla vozem paní Bisová, která se nejdřív pokusila ženu přimět k odjezdu vozidla z kolejí. To se však nepodařilo. Její zranění a rozsah poškození vozidla to neumožnily. Paní mezitím přivolala telefonicky na pomoc svého manžela, se kterým bydlí nedaleko místa, kde došlo k havárii.

Situace se ale ještě zdramatizovala, neboť zabezpečovací zařízení železničního přejezdu začalo signalizovat blížící se vlak. V té chvíli byl pan Bis již na místě a v reflexní vestě se svítilnou v ruce utíkal po železničním náspu, aby upozornil strojvedoucího vlakové soupravy na vzniklé nebezpečí.

To se mu podařilo a strojvedoucí okamžitě reagoval aktivací rychlobrzdy. Paní Bisové se zatím podařilo dostat zraněnou ženu mimo vozidlo. Střetu vlakové soupravy s osobním vozidlem nebylo sice možné na tak krátkou vzdálenost úplně zabránit, ale podařilo se snížit nárazovou rychlost soupravy do vozidla.

Obětavý manželský pár bez pochyb zachránil řidičce havarovaného vozidla život. Zároveň zabránil dalším možným zraněním, kdy v případě vykolejení vlaku reálně hrozila újma na životech a zdraví několika desítek cestujících. Manželům Bisovým náleží veliké poděkování. Ve středu 29. ledna jim v prostorách Obecního úřadu Všejany vyjádřil vděk za záchranu života i ředitel mladoboleslavského odboru policie České republiky Marek Jirouš a starosta obce Karel Nejedlo.

VIDEO