Na Žižkově v Havlíčkově Brodě má vzniknout nové parkoviště

Problémy s parkováním na Žižkově by částečně mohlo vyřešit nové parkoviště.

HAVLÍČKŮV BROD – Celkem 44 parkovacích míst bude mít nové parkoviště na sídlišti Žižkov v Havlíčkově Brodě. Aktuálně město vyhlásilo výběrové řízení a hledá dodavatele stavby, hotovo by mělo být ještě letos.

„Parkoviště vznikne jižně od bytového domu číslo popisné 1258 až po dům číslo popisné 1259 na sídlišti Žižkov. Ze 44 míst budou tři parkovací stání vyhrazená pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace,“ upřesnil Josef Beneš, vedoucí Odboru rozvoje města.
Součástí plánovaných změn bude kompletní úprava silnice, chodníků, prostor na ukládání odpadu i rekonstrukce veřejného osvětlení. Projekt zahrnuje také sadové úpravy, odvodnění a přeložku vodovodu. „Teprve po uzavření smlouvy bude jasné, kdy práce začnou. Termín výstavby však nepřesáhne 110 kalendářních dnů,“ doplnil Josef Beneš.

V minulém roce vznikla nová parkovací stání na sídlišti Pražská a v ulici Šubrtova. Přibývají však i placená stání. Jeden z nejnovějších parkovacích automatů stojí na ulici Boženy Němcové od gymnázia jednosměrkou ke kostelu a na jaře loňského roku přibyly malé automaty na mince, tzv. citymetery také v ulici P. F. Ledvinky, která je nedaleko bývalého kláštera, kde sídlí například finanční úřad a řada dalších institucí.