Šest jednotek hasičů krotilo oheň na Břevnově

Zdroj: HZS Praha

PRAHA – Dvě hodiny po pátečním poledni zasahovalo šest jednotek hasičů u požáru budovy na fotbalovém hřišti v ulici Tomanova. Největší obava byla z přítomnosti osob v hořící budově.

„Tři profesionální a tři dobrovolné jednotky zasahovaly v pátek jednatřicátého ledna od čtrnácti hodin v ulici Tomanova v Praze 6 u požáru střechy vybydlené budovy, kterou využívaly osoby bez domova,“ informoval dnes mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Hořela střecha budovy na ploše deset krát pět metrů a hasičům se podařilo požár lokalizovat do třiceti minut. Použili na to čtyři proudy vody a museli zasahovat v dýchací technice.

Během zásahu probíhal i systematický průzkum v zasažené budově, aby se vyloučila přítomnost osob v ohrožení. Naštěstí to se nepotvrdilo a tak zasahují záchranáři neměli plné ruce práce. Po lokalizaci požáru následovalo rozebírání ohořelých částí konstrukce a také dohašování a kontrola skrytých ohnisek požáru termokamerou. Po dvou hodinách jednotky zásah ukončily. Příčiny požáru jsou předmětem dalšího vyšetřování.

Zdroj: HZS Praha