Muž stál na nadjezdu za zábradlím. Byl to sebevrah, nebo romantik?

PARDUBICKO – Muž, stojící na nadjezdu na Mikulovice za zábradlím, se jevil projíždějícím řidičům jako sebevrah. Odborná pomoc přivolaných policistů a záchranářů nakonec ale zapotřebí nebyla, muž pokus o sebevraždu popřel.

Řidiči, projíždějící v sobotu kolem půl páté odpoledne silnicí z Chrudimi do Pardubic, hlásili policistům, že na nadjezdu za zábradlím stojí nějaký muž, v ruce má limonádu a vypadá to, že chce skočit.

Na místo byly vyslány policejní hlídky v domnění, že by skutečně mohlo jít o pokus sebevraždy. Mladý muž skončil v rukou lékaře, kterému však řekl, že se pouze kochal západem slunce. „Jak to bylo doopravdy, to ví nejspíš jedině on sám. Z rozhodnutí lékaře odborná pomoc psychiatrického oddělení nebyla v daný okamžik potřeba,“ uvedla policejní tisková mluvčí Eva Maturová.

Naštěstí se tentokrát nic nestalo, muž neskočil ani neuklouzl a provoz v okolí nadjezdu na Mikulovice nebyl žádnou tragickou událostí omezen. Je jen otázkou, zda se podobné manévry záchranných složek nebudou brzy opakovat, pokud mužovo tvrzení o romantickém pohledu na zapadající slunce bylo jen zastíracím manévrem.

Ilustrační foto